Załóż bloga   Zaloguj sięMoje PrzekleńStwo...

Kategoria główna Trackbacki (0)

Kto wie czy to wyłącznie takie moje prywatne hobby, jednakże lubię sobie co określony czas coś poprzestawiać w domu. To przychodzi nagle, jak pewne porażenie. Przesiaduję sobie na kanapie i zerkam jednym okiem na którykolwiek serial w telewizji, bądź też przeglądam coś na telefonie, a tutaj niespodziewanie nadchodzi tego rodzaju szok – jak ja mogłam coś postawić w ten sposób? Wszak wypada coś takiego natychmiastowo zmienić! Bądź krzątając się po mieszkaniu w trakcie sprzątania lub pitraszenia ciągle zahaczam o pewną sterczącą gablotkę albo odmienny mebel, a po niejakim okresie czasu rozumiem już, iż to nie może dalej leżeć w tym ustawieniu. Wtedy porzucam wszystko oraz dumam w jaki sposób to poprzestawiać. Mierzi to często mego małżonka, który ledwo co przywykł do starego położenia sprzętów w mieszkaniu, a zaraz musi odnawiać swoje przyzwyczajenia i dodatkowo musi odłożyć na później wszystkie swe zajęcia bowiem ja błyskawicznie, w tym momencie, muszę odbyć przemeblowanie.

Tak to bynajmniej jest, że w moim mieszkaniu pewne przedmioty nie mogą nazbyt długotrwale przebywać w jednym miejscu. Okazyjnie rozpatruję, iż jeśli teraz bym projektowała inny apartament to zrobiłabym to wszystko odmiennie. Nagle nudzą mi się stare pomysły, notorycznie wyszukuję oryginalnych pomysłów i nie potrafię usiedzieć na miejscu by momentalnie ich nie spróbować (zwróć uwagę także na to). Od razu zaczynam poszukiwania w internecie rozlicznych aranżacji, które by mi się przydały do następnej wizji. Analizuję zazwyczaj w różnorakich źródłach, w sklepach internetowych, ale zarówno na stronach ogłoszeniowych i aukcyjnych. Nikt nie wie gdzie wynajdzie się coś co wleci mi w oko. Formalnie to z moją szaloną mentalnością rozsądnie jest kupić w sieci bowiem w standardowym sklepie nakupiłabym znacząco więcej, a tak bodaj mam moment na opamiętanie się czy rzeczywiście poszczególna rzecz będzie pasować do mojego nowego pomysłu.

Ekologiczne Meble Z Recyklingu

Kategoria główna Trackbacki (0)

Nie miewacie czasem chęci by skończyć z nudą w kompozycji własnego lokalu lub żeby zaczerpnąć z jakichś niekonwencjonalnych technik, względnie elementów umeblowania lokum? Trzeba przyznać, że dla sporego grona ludzi sztampowe kompozycje z kart czasopism dekoratorskich jakie tysiące osób kopiuje niemal bez zastanowienia są całkowicie wystarczające i nie oczekują niczego więcej. Spotkać też można ludzi kierujących się innymi motywami, którzy pragną odróżnić się od innych za każdą cenę oraz iść pod prąd. Na rynku materiałów do ozdabiania wnętrz wbrew pozorom znajdzie się i dla nich sporo alternatyw.

Ostatnio wśród tendencji jakie uzyskują sobie coraz wyraźniejszą pozycję w kręgu miłośników urządzania wnętrz zalicza się sięganie po materiały z recyklingu do przyrządzenia, niejednokrotnie własnoręcznego, nietuzinkowych dekoracji diametralnie różniących się od typowej oferty handlowej. Do takich półfabrykatów, które są w tym celu stosunkowo często używane zaliczają się na przykład zużyte palety drewniane, jakie ze względu na swój przemysłowy rodowód pozyskują sobie serca osób doceniających awangardowe style w projektowaniu pomieszczeń. Palety te użytkowane są głównie do robienia szykownych acz surowych w strukturze mebli, aczkolwiek dodatkowo innych skromniejszych akcesoriów koniecznych w apartamencie jak np. półeczki na wino.

Na przekór obiegowym poglądom przygotowanie mebelka z palety nie jest przedsięwzięciem jakie wymaga profesjonalnej wiedzy z zakresu obróbki drzewa, da się się to zrobić mając do dyspozycji li tylko podstawowe narzędzia jakie znajdują się chyba w każdym mieszkaniu, a oprócz nich trochę dodatkowych utensyliów dostępnych w najbliższym sklepie budowlanym. Gdyby komuś się jednak nie chciało bawić w to samemu a chciałby mieć takie meble to zaistniało już niemało przedsiębiorstw (w Polsce także) jakie tworzą meble z tegoż surowca. Są to głównie niewielkie firmy a ich wytwory osiągalne są wysyłkowo.

Ta tendencja wchodzi aktualnie z wolna do obszerniejszej świadomości jednakże poprzez swój specyficzny charakter trafia głównie do specyficznych środowisk o poglądach proekologicznych zaś przede wszystkim do ludzi młodych i mających dość oryginalne oczekiwania względem zaopatrzenia swego mieszkania.

Przeczytaj także ten artykuł https://domodadoz.wordpress.com/2016/12/30/koniec-z-nudnymi-meblami/

Zagospodaruj Sobie Zimowe Wieczory Kreatywnie

Kategoria główna Trackbacki (0)

Sezon roku jaki mamy obecnie wywołuje stan w jakim nie zależy nam na tym by wyruszać z domu. Na zewnątrz panuje chłód toteż zapamiętale pozostawałabyś raczej pod grubym pledem z garnuszkiem parującej herbaty w dłoniach. Po pewnym czasie takiego rodzaju przesiadywania zaczynasz się zanudzać i poszukujesz sobie barwniejszego zainteresowania. Potencjalnie podejmujesz więc oglądania telewizji względnie hasania po internecie w śledzeniu fascynujących witryn internetowych. Przypuszczalnie wyjątkiem podczas takich zajęć trafisz na ciekawe wzorce inscenizacji wnętrz, jakie spodobają ci się do tego poziomu, że zamarzysz o tym by zastosować je u siebie.

Podobne ciągnące się popołudnia i wieczory doświadczane w domu są dobrym bodźcem do roztrząsania taktyki zaprojektowania lokum. Otrzymujesz mnóstwo czasu dla siebie zatem możesz skoncentrować się na analizowaniu różnych koncepcji i poszukiwaniu niecodziennych ozdób oraz dodatków do wyposażania wnętrz. Ale to jednocześnie doskonała pora aby podjąć się wykonania tych wizji w rzeczywistości. Gdy będzie cieplej będziesz faworyzowała spędzać czas w odmienny sposób, zaś chwilowo posiadasz go wiele na określenie idei, wyselekcjonowanie akuratnych komponentów oraz w końcu na wprowadzenie swoich projektów w czyn.

Wyjątkowo Internet może być perfekcyjną krynicą wszelkiego wariantu bodźców, jakie już ktoś odkrył i da się brać garściami z tychże realizacji. Wynajdziesz mrowie stron, w których zobrazowane są sposoby na projekty mieszkań, od sklepów internetowych, poprzez przeróżnego pokroju osobiste i komercyjne blogi po obszerne portale oraz magazyny dekoracyjne wyrażające setki lub też tysiące projektów na urządzenie wnętrza.

Poszczególni ludzie faworyzują zatrudnić kreatora wnętrz by za nich odwalił jakąkolwiek robotę (czym zajmuje się projektant wnętrz? Zobacz tu…), inni zakładają iż nikt obcy w taki sposób jak oni nie wyrazi ich właściwej osobowości i temperamentu urządzając wnętrze. Wykorzystując z poważniejszej aniżeli zazwyczaj ilości swobodnego czasu, jeżeli przynależysz do tejże drugiej grupy, posiadasz nareszcie możność aby zbadać azaliż naprawdę poradzisz sobie z tym zajęciem, lub lepiej będzie dla ciebie jeśli powierzysz takie zadanie doświadczonemu architektowi wnętrz.

ZdjęCia Jako Dekoracja śCian

Kategoria główna Trackbacki (0)

Robienie artystycznych zdjęć nie leży w kręgu zainteresowań wszystkich ludzi, lecz każdy spośród nas ma zdjęcia, z jakimi jest w pewien sposób związany pod względem emocjonalnym. Czy to zdjęcia ze swego wesela, zdjęcia swych pociech albo rodziców. Nawet jeżeli zdjęcia te nie stanowią żądnej wartości artystycznej to posiadają dużą wartość sentymentalną przywołując ważne wydarzenia lub sytuacje z naszego życia. Istnieje wiele sposobów na wyeksponowanie ich. Fotografie o mniejszej wartości sentymentalnej trzyma się w albumach, lecz te bardziej ważne warto oprawić w ramkę. Wzór ramki zależy od indywidualnych upodobań. Jedni wolą najprostsze antyramy, inni zwykłe z drewna (albo tańsze, podszywające się pod drewno ramy z tworzywa sztucznego), część ludzi zaś ozdobne ramy jak w wiekowych obrazach. Ciekawym pomysłem jest zastosowanie paspartu, który wzmocni motyw zdjęcia poprzez kontrast pomiędzy nim oraz samą ramką. Ramki te możemy postawić na regale lub powiesić na murze. Szczególnie ten drugi pomysł daje wiele pola do popisu, gdyż ściany są sporymi powierzchniami, które zostają ożywione przez powieszenie na nich fotografii. Zdjęcia na ścianie możesz komponować w rozmaite układy – symetryczne lub asymetryczne, mając na uwadze utrzymanie harmonii. Identyczne kanony dotyczą obrazów, które jednak zajmują z reguły o wiele większą powierzchnię. Dla inspiracji parę przykładów jak temat ogarniają projektanci wnętrz.

alt

alt

alt

Gdzie Wyszukać Dodatki AkcentująCe Charakter WnęTrza?

Kategoria główna Trackbacki (0)

Chyba wszyscy spotkali się nieraz z taką tezą iż detale orzekają o różnicy w odkrywaniu różnorodnych rzeczy. Nie inaczej jest w wypadku wyposażania pomieszczeń. Nie starczy przemalować ściany i wstawić meble (nawet najdroższe) do mieszkania które jest urządzane, należy także doliczyć kilka detali, które będą zwieńczeniem naszych wysiłków.

Takimi niuansami są różnorodne dodatki ozdobne, które mogą choć nie muszą posiadać jakiekolwiek wykorzystanie praktyczne, bo jest ono właściwie wyłącznie zaletą dodaną. W sumie nawet lepiej jeżeli detal o walorach użytkowych jest estetyczny poza swoją ergonomią. Ot, nawet taki stół. W istocie da się go zrobić z kilku desek, ale czy z radością przy nim usiądziesz? Zaś starczy, że temat zostanie podjęty przez projektanta i z tak oczywistego przedmiotu jak stół powstanie obiekt o artystycznych cechach. Nie inaczej jest w przypadku pozostałych przedmiotów domowego użytku które każdy z nas ma w własnym domu: ramki, lampy, wieszaki i tym podobne.

Ale nie każdy artykuł ozdobny potrzebuje mieć pewną wartość dodaną. On powinien po prostu ładnie wyglądać, wzmacniać oraz przyciągać na sobie uwagę. Czy takie obiekty jak obrazy lub figurki ozdobne wnoszą coś odmiennego aniżeli ozdoba? Nie, a jednak istnieje w nas chęć aby stroić nimi nasze wnętrza.

Zostaje pytanie gdzie znaleźć takie szczegóły. Najdostępniejszym źródłem produktów dekoracyjnych jest hurtownia. Hurtownia posiada konkretniejszy dobór i wybór niż butik dekoracyjny, zaś przy tym ogrom z nich realizuje handel detaliczny, czasami potrzebne jest zwyczajnie pójście do niej, aczkolwiek te największe wielokrotnie znajdują się poza centrami miast. Produkty takie jak dekoracje przeznaczone są dla dosyć rozległego grona poszukujących wyrobów ozdobnych osób oraz trzeba spędzić w takiej hurtowni dużo czasu aby zobaczyć precyzyjnie wszystkie dekoracje i wyłowić coś dostosowującego do własnego pomieszczenia. Mając za duży wybór niełatwo jest wyszukać dobrze, ale to przeważnie większa szansa, że nie powrócisz do siebie z gołymi rękoma. Znasz taki typ frustracji gdy zdecydowanie chcesz coś nabyć zaś nic ci się nie podoba? W hurtowni z wyrobami dekoracyjnymi chyba cię to nie spotka. Wielu mych przyjaciół przeprowadza w niniejszej formie zakupy i zawsze przyjeżdżają z czymś oryginalnym i eleganckim.

Dekorowanie Z PomysłEm

Kategoria główna Trackbacki (0)

Dysponując odrębnym budynkiem, częstokroć zapominamy o tak istotnym składniku, którym jest urządzenie mieszkania, tak aby współgrało z własnym subiektywnym charakterem jak również gustem. Nieraz decydujemy się na konwencjonalne rozwiązania oraz artykuły powszechnie osiągalne w różnorakich sklepach albo podejrzane w wielorakich źródłach inspiracji: w czasopismach, w internecie. Często nie mamy oryginalnego planu na ozdobienie prywatnego apartamentu. Bywa także tak, iż zwyczajnie nie dysponujemy czasem lub odpowiednimi zasobami gotówki na zadbanie o wystrój swego mieszkania w formie do której dążymy.

Niewielu rozumie natomiast, że żeby urządzić z niecodziennym podejściem mieszkanie, wystarczą niewielkie wkłady materialne na jego wyposażenie. Wystarczy wynaleźć pewien ciekawy temat przewodni determinujący urządzenie wnętrza. Przykładem niech będzie osoba, która jest niezmiernie wierząca oraz zamierza wyrazić własne przekonania, urządzając apartament w kierunku współgrającym z jej subiektywnymi upodobaniami. Wystarczy, że odszukamy w swej okolicy sklep sprzedający artykuły religijne oraz dostaniemy w nim trochę dodatków, jakie ułatwią nam stylizację naszego pomieszczenia.

Mogą to być przeróżnego rodzaju rysunki prezentujące postaci z Biblii albo także gipsowe aniołki lub postaci świętych, aczkolwiek opcji które daje taka tematyka są znacznie rozleglejsze. Wyposażenie własnego domu nie jest niemożliwe, wystarczy zaledwie właściwie przygotować się do tego poprzez obserwację osiągalnych deseni. Niezmiernie przydatny może się wykazać internet i sklepy internetowe z wartościową i szeroką propozycją akcesoriów do dekoracji pomieszczeń.

Dekoracyjne Przygotowania Do Wielkanocy

Kategoria główna Trackbacki (0)

Ledwo co pożegnaliśmy Święta Bożego Narodzenia, a tu już nastał okres Wielkiego Postu co każe nam rozpocząć przygotowania do Wielkanocy. Wielkanoc nie jest świętem, w którym dekorujemy mieszkanie z takim natężeniem jak na Boże Narodzenie, lecz mimo wszystko święto to ma również swoje tradycje dekoracyjne. Do najważniejszych ozdób przygotowywanych na Wielkanoc zaliczają się pisanki. Czym jest pisanka nie muszę nikomu tłumaczyć. Zwyczaj zdobienia jajek wiosną sięga czasów przedchrześcijańskich i jest jednym z tych, które chrześcijaństwu udało się zręcznie zaadoptować i wpleść we własny zbiór tradycji.

Jajka przede wszystkim maluje się. Bardziej leniwym wystarcza samo farbowanie, zręczniejsi mogą pokusić się nawet o wykonanie własnoręcznej kraszanki (wydrapywanie wzorku na pofarbowanym jajku), ale to umiejętność którą trzeba ćwiczyć latami. Największy zapał do malowania jajek wykazują zazwyczaj dzieci. Ich pisanki nie są tak perfekcyjne jak prace wprawnych dorosłych, ale mają swój dziecinny urok i jest to sposób na zajęcie ich czymś podczas przygotowań do Święta.

Wśród dekoracji wielkanocnych nie może zabraknąć rzecz jasna motywów religijnych (skoro jest to bądź co bądź święto religijne). Najważniejszym z takich symboli jest symbol baranka oraz Zmartwychwstały Chrystus. Figurka go przedstawiająca powinna znaleźć się na wielkanocnym stole jako najważniejsza dekoracja wielkanocna. Innym symbolem religijnym jest palma wielkanocna, którą po wyświęceniu w Niedzielę Palmową powinniśmy zachować i wstawić do wazonu na wielkanocnym stole.

Ale są i luźniej traktowane symbole Wielkiej Nocy. Do takich należą np. wielkanocne zajączki. Zając Wielkanocny jest postacią, od której zgodnie ze zwyczajem dzieci otrzymują prezenty. W moich stronach dzieci muszą znaleźć ukryte przez Wielkanocnego Zająca podarunki.

Architekt WnęTrz - ZawóD Dla Ludzi Z Pasją

Kategoria główna Trackbacki (0)

Do wykonywania zawodu architekta wnętrz nie jest formalnie wymagane wyższe wykształcenie, choć zasadniczo może ono przynieść wiele pożytku (choćby stopień licencjata). Mylące jest tu określenie „architekt” bowiem w przypadku architektury wnętrz nie ma formalnego stowarzyszenia zawodowego, które dopuszczałoby kandydata do wykonywania zawodu.

Teoretycznie zatem nawet już niemłoda osoba z odpowiednim wyczuciem może pokusić się o zajęcie się tą profesją. Jednak jak wspomniałam na początku wykształcenie kierunkowe jest przydatne bowiem nikt nie pozwoli nam eksperymentować na swoim mieszkaniu za swoje pieniądze.

Do wykonywania zawodu architekta wnętrz przyda się właściwie dowolne wykształcenie plastyczne, gdyż dużą rolę odgrywa znajomość rysunki i grafiki aby potrafić przedstawić klientowi swoje koncepcje. W zasadzie bez talentu plastycznego nie ma co marzyć o zawodowym projektowaniu wnętrz. Do tego bardzo przyda się trochę wiedzy technicznej z zakresu budownictwa, aby mieć świadomość ograniczeń technicznych i materiałowych z jakimi przyjdzie się w codziennej pracy zmierzyć. Trudno także będzie poradzić sobie bez samochodu, ponieważ ta praca wiąże się z ciągłymi wyjazdami do klienta, a zatem konieczne jest posiadanie prawa jazdy.

Architekt wnętrz musi świetnie radzić sobie z doborem barw i materiałów, nie tylko po to by je umiejętnie zestawiać ale również by wiedzieć jak łamać zasady.

Wymierając studia kierunkowe kandydat na architekta wnętrz pozna szereg zagadnień obejmujących m.in. historię sztuki, typografię, materiałoznawstwo, malarstwo czy obsługę zaawansowanych programów graficznych. Studia artystyczne są dość trudne i kosztowne, a przy tym w niewielu miejscach w kraju można je podjąć.

Także praca w zawodzie wymaga wielu poświęceń. Zazwyczaj architekci wnętrz prowadzą własną działalność gospodarczą (spore obciążenia fiskalne) w nienormowanym trybie pracy. To drugie może wydawać się zachęcające, ale w praktyce oznacza to pracę od rana do wieczora, często wyjazdową. Konieczne jest wyrobienie sobie dobrych kontaktów w hurtowniach i z firmami wykonawczymi, za których pracę przecież projektant wnętrz odpowiada.

Jednakże osoby z prawdziwą pasją gotowe są na wiele by robić to co kochają, bo jak mówi przysłowie – rób to co kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia w życiu.

Zwyczaje Na BożE Narodzenie

Kategoria główna Trackbacki (0)

Tradycje na Boże Narodzenie w dużym względzie poddały się globalnej standaryzacji. Wciąż istnieją zwyczaje, które znaleźć można jedynie w paru państwach lub nawet lokalnie, ale większa część w trakcie wieków rozeszła się po całym świecie. Również u nas wiele tradycji, które zdają się wrośnięte w naszą kulturę ma źródło z innych państw. Na przykład taka choinka, bez której chyba nikt nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia to pomysł który ma swą genezę w Niemczech, podobnie jest w kwestii szopki betlejemskiej (z Włoch). No i oczywiście rozdawanie prezentów, lecz obecnie z powodu daleko posuniętego materializmu ten zwyczaj wprowadzili również Chińczycy.

Tylko niektóre zwyczaje są rodzimego pochodzenia jak przykładowo kolędowanie. Rzecz jasna w pozostałych państwach również jest coś w rodzaju chodzenia z kolędą, lecz nie przybiera takiej formy jak u nas to znaczy nie są to grupy przebranych postaci tylko normalnie ubrani ludzie, którzy odwiedzają sąsiadów śpiewając pastorałki. Nie mielibyście jednak racji uważając, że tradycja przebierania się na Boże Narodzenie jest obecna wyłącznie u nas. Weźmy przykład takiej Austrii gdie istnieje zwyczaj pod nazwą Krampus, podczas którego istnieje tradycja przebierania się za rogatych Krampusów.

Dużo bardziej urozmaicone są dania obecne na świątecznym stole. Zależnie od miejsca świata, klimatu i lokalnego menu odbiegają w znaczący sposób od tego co podaje się na naszych stołach.

Nie Wypuszczaj Kobiety Samej Na Zakupy

Kategoria główna Trackbacki (0)

Każdy mężczyzna przyzna, że kobiety są mistrzyniami w robieniu zakupów. W przeciwieństwie do mężczyzn, którzy wchodzą do sklepu dokładnie po rzecz po jaką przyszli po czym natychmiast go opuszczają, kobiety mogą przez godziny polować w centrach handlowych, bez jasnego celu i opuścić go z torbami wypchanymi rzeczami, których nabycia wcale nie planowały.

Wychodząc jedynie po bluzkę mogą zahaczyć o parę kolejnych butików i sklepów przyprawiając swojego mężczyznę o płacz. A ponieważ w centrach handlowych w jednym miejscu znajdziemy wiele butików oferujących różnorodne produkty łatwo o zakup czegoś dodatkowego.

Panie lubują się także zajmowaniem wyglądem swego mieszkania przez co łatwo im kupić jakieś ozdoby nawet jeśli nie są akurat w wyspecjalizowanym sklepie. Mnóstwo w centrach handlowych mikroskopijnych butików z artykułami dekoracyjnymi, które od szyby wystawowej przyciągają by do nich wejść. Owe niewielkie butiki oferują produkty zakupione w hurtowniach, które czasami są także importerami artykułów dekoracyjnych, a zatem jest duża szansa, że ich asortyment jest dość różnorodny a chęć kupienia jakiegoś drobiazgu o wiele intensywniejsza.

Trudniej jeśli wasza kobieta kupi jeden mały drobiazg, a następnie umyśli sobie zmienić wystrój całego domu by z nim współgrał. Czeka was wtedy wypominanie o konieczność remontu po czym spadnie na was większa porcja wynikającego z niego kłopotu.

MałE WnęTrze - KłOpot Czy Pole Dla WyobraźNi?

Kategoria główna Trackbacki (0)

Kubatura naszych domów nieraz jest powodem trosk. Oczywiście cena zakupu nowego mieszkania z rynku pierwotnego przerasta możliwości większej części ludzi, natomiast lokum z rynku wtórnego to zazwyczaj lokum o małej wielkości w wielkiej płycie albo w starych kamienicach. W jakiś sposób trzeba sobie z tym radzić i sposobów na to jest sporo, barierą jest tylko wyobraźnia.

Szczególnie warto mieć na uwadze jak duży wpływ na poczucie przestrzeni ma barwa murów. Jasne barwy (biel i pastele) zwiększają optycznie przestrzeń, ciemne ją zmniejszają (jeśli masz obszerne okna to dobrze jest też powiesić bardzo jasne firany lub zasłony). Także wielkopowierzchniowe lustra zwiększają powierzchnię. Kłopot może stanowić jednak składowanie rozmaitych rzeczy (szczególnie gdy nie masz do dyspozycji strychu albo solidnej piwnicy). Szczęśliwie w sklepach z wyposażeniem wnętrz jest wiele elastycznych rozwiązań jak systemy szyn, na których możesz zawiesić różnorodne akcesoria jak kartony, kosze lub wieszaki, a które dzięki odrobinie wysiłku można zaimplementować w dotąd nieprzydatnych częściach mieszkania jak miejsca pod nachyleniami ścian czy części przedpokoju. Tego rodzaju zaczepy dostępne są także dla mebli, np. kuchennych, przez co lepiej możesz wykorzystać przestrzeń jaką mamy do dyspozycji.

Stare domy nierzadko mają wysokie sufity – taką przestrzeń również można zagospodarować pawlaczami lub wyżej zawieszonymi półkami. Istnieją jeszcze bardziej chytre rozwiązania, ale te łatwiej już pokazać na zdjęciach.

alt

alt

alt

SłOwem WstęPu

Kategoria główna Trackbacki (0)

Urządzanie wnętrz to praca nie prosta i domagająca się oprócz znajomością tematu i wiedzy również trochę wyczucia smaku, gustu i estetyki oraz talentu potrzebnego by wiedzieć jak użytkować oraz wykorzystać pewne gotowe już rozwiązania, by znać pewne kanony pozwalające na dobieranie i skomponowanie ze sobą komponentów i wzorów. Bez ich znajomości możemy popaść w szereg przeoczeń, niewłaściwie zharmonizować, czy dobrać materiały.

Te błędy z pewnością będą odczuwalne, mimo iż może wyjść na jaw, że trudno jest je odszukać i poprawić. Po prostu, coś nie będzie grało nam w całej aranżacji dekorowanego wnętrza. Natomiast styl, smak i poczucie piękna pomogą nam zastosować posiadany zakres wiedzy. Nawet jeśli wiemy, jak zestawiać pewne elementy, to jeżeli w praktyce nie umiemy ich zestawić, to sama wiedza na niewiele może się nam zdać. Z tego powodu tak istotne jest dysponowanie cechami jednocześnie z jednej, jak i z drugiej dziedziny.

Często też wyczucie stylu, może zastąpić braki w wiedzy, ale brak wyczucia smaku, niestety nie zostanie uzupełniony wiedzą.

Design by JuliettaRose Studio. Powered by Lifetype
RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki