Każdy mężczyzna przyzna, że kobiety są mistrzyniami w robieniu zakupów. W przeciwieństwie do mężczyzn, którzy wchodzą do sklepu dokładnie po rzecz po jaką przyszli po czym natychmiast go opuszczają, kobiety mogą przez godziny polować w centrach handlowych, bez jasnego celu i opuścić go z torbami wypchanymi rzeczami, których nabycia wcale nie planowały.

Wychodząc jedynie po bluzkę mogą zahaczyć o parę kolejnych butików i sklepów przyprawiając swojego mężczyznę o płacz. A ponieważ w centrach handlowych w jednym miejscu znajdziemy wiele butików oferujących różnorodne produkty łatwo o zakup czegoś dodatkowego.

Panie lubują się także zajmowaniem wyglądem swego mieszkania przez co łatwo im kupić jakieś ozdoby nawet jeśli nie są akurat w wyspecjalizowanym sklepie. Mnóstwo w centrach handlowych mikroskopijnych butików z artykułami dekoracyjnymi, które od szyby wystawowej przyciągają by do nich wejść. Owe niewielkie butiki oferują produkty zakupione w hurtowniach, które czasami są także importerami artykułów dekoracyjnych, a zatem jest duża szansa, że ich asortyment jest dość różnorodny a chęć kupienia jakiegoś drobiazgu o wiele intensywniejsza.

Trudniej jeśli wasza kobieta kupi jeden mały drobiazg, a następnie umyśli sobie zmienić wystrój całego domu by z nim współgrał. Czeka was wtedy wypominanie o konieczność remontu po czym spadnie na was większa porcja wynikającego z niego kłopotu.